پیشگوئیهاى حضرت على علیه السّلام

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ

دراین بخش قصد بر آن داریم که مواردی از آینده نگری پیشوای اول شیعیان را به استحضار برسانیم و انشاالله در آینده مطالب جدیدتری در رابطه با این موضوع منتشر خواهیم کرد.
امیرالمؤمنین علیه السّلام در نامه اى که در پاسخ نامه معاویه نگاشت و نکات بسیارى را توضیح داد از جمله فرمود:
اى معاویه ، زکریاى پیامبر با اره بریده شد، سر حضرت یحیى علیه السّلام را قوم او بریدند در حالى که آن دو (مردم را) به خدا دعوت مى کردند و این از بى ارزشى دنیاست .
سپس حضرت در ادامه فرمود:
اى معاویه ، پیامبر صلى الله علیه و آله وسلم به من خبر داد که امتش ‍ محاسن مرا از خون سرم رنگین خواهند نمود، من شهید مى شوم و تو بعد از من زمام امور را به دست مى گیرى و تو ناجوانمردانه پسرم حسن را به وسیله زهر مى کشى و پسرت یزید که لعنت خدا بر او باد پسرم حسین را مى کشد و این کار را پسر زنازاده از طرف او عهده دار مى شود.
حکومت این امت را بعد از تو هفت نفر از فرزندان ابوالعاص و مروان بن حکم و پنج نفر از فرزندانش به دست مى گیرند که کامل کننده دوازده حکامیست که پیامبر صلى الله علیه و آله وسلم در خواب آنان را دید که از منبرش به دنبال هم چون میمونها بالا و پائین مى جهند و امت او را از دین خدا به عقب برمى گردانند و آنان داراى شدیدترین عذاب در قیامت هستند.
بزودى خداوند خلافت را به وسیله پرچمهاى سیاهى که از طرف شرق مى آید. از آنان خارج کرده و آنان را به وسیله اینها خوار مى نماید و زیر هر سنگى باشند آنان را به قتل مى رساند و در آخر نامه حضرت فرمود:
بدان اى معاویه ، بخدا قسم ، با اینکه مى دانم تو از این نامه سودى نمى برى و خشنود مى شوى که خبر دادم تو و پسرت حکومت را بدست مى گیرید، با این حال این نامه را برایت نوشتم که چرا که آخرت براى تو مهم نیست و به آن کافر هستى .
ولى به زودى پشیمان مى شوى همانطور که آنان که این حکومت را براى تو پایه گذارى کردند و تو را بر ما مسلط نمودند پشیمان شدند ولى زمانى پشیمان شدند که پشیمانى براى آنها سودى نداشت .
از جمله امورى که باعث شد براى تو نامه بنویسم این بود که به نویسنده ام دستور دادم این نامه را براى شیعیان و رؤ ساى اصحابم نسخه بردارى کند به امید آنکه خداوند به وسیله این نامه آنان را نفعى دهد، یا یکى از آنان که نزد تو هستند آن را بخواند و خداوند به وسیله این نامه و به وسیله ما او را از گمراهى به هدایت و از ظلم تو و اصحابت و فتنه آنان خارج کند و نیز دوست داشتم حجت را بر تو تمام کنم .
معاویه در جواب نامه حضرت نوشت : اى ابوالحسن گوارایت باد که آخرت را مالک مى شوى و گوارایمان باد که دنیا را مالک مى شویم

/ 0 نظر / 7 بازدید