حقیقی : حق مان بود دربی را می بردیم
ساعت ۸:٤٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/۱۱/٧   کلمات کلیدی:

 

حقیقی : حق مان بود دربی را می بردیم / پنالتی یعنی همان صحنه که نکونام مرا زد / کریمی بود نیازی به پنالتی ها هم نداشتیم

لیگ برتر - رضا حقیقی حالا یکی از بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس است.

رضا حقیقی یکی از چهر های موثر پرسپولیس در دربی بود که بازی اش او را بین برخی سیاه و سفیده های دربی رنگی نشانش می داد . او در اولین دربی بسیار با تجربه نشان داد و به خوبی هافبک پرسپولیس را راه انداخت و معتقد است پرسپولیس باید برنده بازی می شد . حقیقی که در ابتدای بازی ، کمی سردرگم به نظر می رسید در ادامه مسابقه توانست بیشتر به خودش مسلط شود و نیمه دوم بازی یکی از بازیکنان اثرگذار پرسپولیس بود. البته او در نیمه اول و درست در آخرین لحظه یک کارت زرد گرفت. کارت زردی که پرسپولیسی ها اعتقاد دارند اشتباه بوده و به جای آن اخطار آنها باید یک ضربه پنالتی می زدند.
*تجربه دربی چطور بود ؟
بازی خوبی بود ... کاملا با بازی های دیگر فرق داشت . جو این بازی خیلی بیشتر از بازی های دیگر لیگ است .همه توجه شان به بازی است و در طول هفته هر کسی من را دید از این بازی حرف زد . قطعا این شرایط را سایر بازیکنان هم داشتند . با این حال این بازی بازهم من را تحت تاثیر قرار نداد و سعی کردم بازی خودم را انجام دهم .
*البته فکر کنم در ابتدای بازی کمی استرس داشتی.
به هر حال بازی جلوی این همه تماشاگر سخت است اما فکر کنم خیلی زود همه چیز برایم عادی شد. امیدوارم که بازی ام برای هواداران راضی کننده بوده باشد.
*اما هر چه گذشت بهتر شدی ؟
این بخاطر روند حرکت تیم بود. تیم ما هر چه گذشت بهتر شد . من مصدوم بودم و با شرایط خاص بازی کردم . پزشکان تیم خیلی کمک کردند تا به این بازی برسم . سه روز گذشته روی پایم یخ بود . با این حال توانستم بازی کنم . سخت بود اما خداراشکر اتفاق بدی نیفتاد و مشکلی برایم نیفتاد.
*پرسپولیسیها بعد از بازی حسابی شاکی بودند.
حق داشتیم. برنده دربی باید ما می بودیم که متاسفانه اتفاقات مسابقه باعث شد بازی مساوی شود . من فکر می کنم همه دیدند که چقدر ما مسلط تر بر بازی بودیم و شرایط باید به سودمان رقم می خورد . اما یکسری اتفاقات نگذاشت چیزی که می خواستیم و مستحقش بودیم را بدست بیاوریم. مثلا قصه داوری.

*اول بگذار درباره خط هافبک پرسپولیس بپرسم ، بعد به داوری می رسیم ؟
خودم را می گویم که از بازی در پرسپولیس خیلی راضی هستم . همه وظایف خودشان را می دانند .ما در میانه میدان بهتر از استقلال بودیم ولی باید به گل می رسیدیم که حیف شد . راستش من فکر کنم برتری پرسپولیس در بازی به این دلیل بود که خط هافبک این تیم را از بازی خارج کرده بودیم.
*استقلال دیروز خیلی خوب نبود!
ببین استقلال صدرنشین لیگ است. آنها به طور حتم تیم خوبی هستند اما در این بازی از یک جایی به بعد به دنبال تساوی بودند . شرایط جدولی طوری بود که مساوی هم برای آنها نتیجه خوبی بود اما ما باید می بردیم که حیف شد . ما امکان این برد را داشتیم اگر پنالتی های مان گرفته می شد شاید شانس بیشتری داشتیم.
*یعنی اعتقاد داری اتفاق دقیقه 45 روی تو پنالتی بود؟
آقای قهرمانی داور خوبی هستند و احترامشان برای من واجب است. اما پنالتی یعنی همان صحنه ای که روی من اتفاق افتاد . من یک بازیکن رو به رویم داشتم رد می کردم که با بالا تنه و پایش من را زد . اگر رد می شدم موقعیت شوت داشتم . مطمئنم که پنالتی بود. جواد نکونام عزیز در آن صحنه روی من خطا کرد. البته خودم که این طور فکر می کنم.
*ولی خودت هم خیلی ساده تصمیم داور را پذیرفتی و اعتراضی نکردی؟
چه انتظاری داشتید؟ من برای آن صحنه کارت زرد گرفتم. داور نظرش این بود. نمی توانستم که اعتراض کنم و ریسک اتفاقات بدتر را بپذیرم. من بازیکنی نیستم که اعتراض کنم همان طور که بازیکنی نیستم که بخواهم داور را فریب دهم . آن صحنه پنالتی بود . این را خیلی صادقانه می گویم. آن صحنه با ضربه ای که خوردم ، تعادلم را از دست دادم و می گویم اتفاقی که افتاد ، پنالتی بود . این را می گویم با اطمینان صددرصد !
*چند موقعیت دیگر هم داشتید ؟
کلا موقعیت زیاد داشتیم . اما رحمتی خوب گلری کرد . او ستاره استقلال بود. مثلا از خود من هم توپ خوبی را گرفت
*شوت راه دورت را می گویی؟
رحمتی گلری شوت گیر است . من توپ را زدم اما او با یک رفلکس عالی آن را برگرداند. غیر از آن توپ چند فرصا خوب دیگر هم از مهاجمان ما گرفت. تمام این ها دست به دست هم داد تا نتوانیم برنده دربی باشیم و برای این حادثه باید از طرفداران مان عذرخواهی کنم.
*در این بازی به نوعی رقابت تو با نکونام بود . فکر می کنی برنده این دوئل شدی ؟
من با هیچ بازیکنی رقابت ندارم . تا الان چندین بار این سوال از من شده است و جوابم هم همین بود. دیگر هم لطفا این سوال را از من نپرسید . من فقط کارم را در تیم خودم می کنم و می خواهم پرسپولیس بتواند به موفقیتی دست پیدا کند .
*رقابت که چیز بدی نیست ؟
چه بد و چه خوب من با کسی رقابتی ندارم . برای من تماشاگران پرسپولیس مهم هستند که از صبح یا دیشب در استادیوم بودند . اینجا که جای کارهای شخصی نیست که با کسی رقابت داشته باشم . من با خودم رقابت دارم که بتوانم هر بازی برای پرسپولیس خوب بازی کنم
*فکر می کنی در تیم ملی بازی کنی ؟
امیدوارم . من را آقای کروش به تیم ملی دعوت کردند و به من فرصت دادند و بازهم می خواهم برای تیم ملی بازی کنم . همه بازیکنان بازی برای تیم ملی را دوست دارند و من هم می خواهم برای تیم بازی کنم . امیدوارم که این فرصت بزودی به من هم برسد و بتوانم در تیم ملی بازی کنم. البته این نیاز به نمایش خوب در پرسپولیس دارد. اگر ما بتوانیم دل هواداران مان را شاد کنیم و تیم به اوج برگردد ، حتما تیم ملی هم برایم در دسترس خواهد شد.