سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برعموم مسلمانان تسلیت باد
ساعت ٥:۱۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٢/۱/٢٤  کلمات کلیدی:

فرا رسیدن سالروز شهادت مظلومانه حضرت زهرا (س) بر عموم تسلیت باد


 
احترام به سادات
ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/۱/۱٢  کلمات کلیدی: مذهبی

پیامبر اکرم (ص) فرمود:

«چهار دسته را روز قیامت شفاعت می کنم، هر چند با گناه اهل دنیا به صحرای محشر حاضر شوند: آن که اولاد مرا یاری کند. آن که از اموالش به اولاد تنگدستم کمک کند. کسی که با زبان و قلب، آنان را دوست بدارد. و آن که تلاش کند در انجام حوائج و نیازهای افرادی از ذریه ام که تبعید شده و یا رانده شده اند».

 

 

کلینی، کافی، ج ۴، ص ۶۰


 
سادات از نگاه قرآن
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/۱/۱٢  کلمات کلیدی: مذهبی ، سادات
بنام خدا

اسلام دینی است که به همه انسان ها حتی غیر مسلمانان احترام می گذارد، اما برای مسلمانان و مؤمنان احترام بیشتری قائل است و در میان مؤمنان، احترام به منسوبین به پیامبر اکرم (ص) و فرزندان حضرت زهرا (س) را سفارش و تأکید کرده است.

ریشه اصلی احترام به سادات، آیه شریفه مودّت است:

«… بگو: من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست نمى کنم جز دوست ‏داشتن نزدیکانم [اهل بیتم‏]…».

این آیه شریفه در مرتبه اول و به طور مستقیم، اهل بیت و عترت پیامبر اکرم (ص) را شامل شده و سادات را که فرزندان با واسطه حضرت زهرا (س) بوده و نسب آنان به یکی از ائمه اطهار (ع) می رسد، نیز شامل می شود.

در این آیه خدای تعالی به پیامبر (ص) امر می کند که به  مردم بگوید که با خویشاوندان وی دوستی و مودت نمایند، که این دوستی و محبت، خود، مصداقی از احترام است.


 
خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/۱/۱٢  کلمات کلیدی: مذهبی

خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

حضرت فاطمه

روى انّه لمّا أجمع أبوبکر و عمر علی منع فاطمة علیهاالسلام فدکاً و بلغها ذلک،لاثت خمارها علی رأسها، و اشتملت بجلبابها، و أقبلت فی لمّة من حفدتها و نساء قومها، تطأ ذیولها، ما تخرم مشیتها مشیة رسول‏اللَّه صلى اللَّه علیه و آله،حتّى دخلت علی أبی‏بکر، و هو فی حشد من المهاجرین و الانصار و غیر هم، فنیطت دونها ملاءة فجلست، ثم أنّت أنّة أجهش القوم لها بالبکاء، فارتجّ المجلس، ثم أمهلت هنیئة.

حتّى اذا سکن نشیج القوم و هدأت فورتهم، افتتحت الکلام بحمداللَّه و الثناء علیه و الصلاة علی رسوله، فعاد القوم فی بکائهم، فلمّا أمسکوا عادت فی کلامها فقالت علیهاالسلام:

 

خطبه آن حضرت بعد از غصب فدک

روایت شده: هنگامى که ابوبکر و عمر تصمیم گرفتند فدک را از حضرت فاطمه علیهاالسلام بگیرند و این خبر به ایشان رسید، لباس به تن کرده و چادر بر سر نهاد، و با گروهى از زنان فامیل و خدمتکاران خود بسوى مسجد روانه شد، در حالی که چادرش به زمین کشیده مى‏شد، و راه رفتن او همانند راه رفتن پیامبر خدا بود، بر ابوبکر که در میان عده‏اى از مهاجرین و انصار و غیر آنان نشسته بود وارد شد، در این هنگام بین او و دیگران پرده‏اى آویختند، آنگاه ناله‏اى جانسوز از دل برآورد که همه مردم بگریه افتادند و مجلس و مسجد به سختى به جنبش درآمد.

سپس لحظه‏اى سکوت کرد تا همهمه مردم خاموش و گریه آنان ساکت شد و جوش و خروش ایشان آرام یافت، آنگاه کلامش را با حمد و ثناى الهى آغاز فرمود و درود بر رسول خدا فرستاد، در اینجا دوباره صداى گریه مردم برخاست، وقتى سکوت برقرار شد، کلام خویش را دنبال کرد و فرمود:


 
حضرت فاطمه (س) در کلام پیامبر (ص) و حضرت علی (ع)
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٢/۱/۱۱  کلمات کلیدی:
حضرت فاطمه (س) در کلام پیامبر (ص) و حضرت علی (ع)
نگاهی به جایگاه حضرت فاطمه (س) به عنوان سرور زنان عالم در نزد پدر بزرگوارش حضرت محمد (ص) و همچنین همسر ارجمندش حضرت علی (ع) بهتر می تواند مقام والای ام الائمه را نشان دهد.

 
شهادت حضرت زهرا(س) در کتب اهل سنت
ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٢/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

 مدارک شهادت حضرت زهرا(س) در کتب اهل سنت مانند ابن قتیبه، ابن شهر آشوب، شهرستانی، ذهبی، عمر رضا کحاله، یعقوبی، بلاذری، ابن ابی الحدید و شهاب الدین احمد معروف به ابن عبد ربه اندلسی آمده است که در این مجال مروری بر آنها خواهیم داشت.


 
تسلیت ایام فاطمیه
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/۱/٥  کلمات کلیدی: حضرت محمد مصطفی (ص)

فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت دخت نبی مکرم اسلام بر شما عاشقان اهل بیت تسلیت باد


 
پاسخی به برخی از پیامهای عزیزان
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٢/۱/٢  کلمات کلیدی: پاسخی به برخی از پیامهای عزیزان ، پاسخ به پیام دوستان
بسم الله الرحمن الرحیم


در چند ماه گذشته پیامهای را دریافت نموده ایم  مبنی برمعرفی منابع و مواخذ خود در مورد شجره نامه و سرگذشت سادات آهوقلندری لرستان.

که در این بخش خدمت آن دسته از عزیزان منتقد عرض مینماییم که...

متاسفانه در مورد سادات عوکانی(سادات آهوقلندری ساکن لرستان) مکتوبات زیادی در دسترس نمی باشد لذا بیشتر مطالبی که در این وبلاگ آمده((بویژه در مورد سادات شهنشاهی وند))از مشورت با

ساداتی عزیز و جلیل القدری به دست آمده که هر کدام از این بزرگواران  ساداتی مومن وارسته و  دنیا دیده و با اطلاعاتی کامل بوده  و تمامی این اطلاعات را یا با توجه به دانسته های خود و یا نسل به نسل از پدران ونیاکان خود شنیده  و به این جانب انتقال داده و ما هم تمامی آن مطالب را بدونه کم وکاست در وب آوردیم و مابقی مطالب هم بر گرفته از کتاب شجره نامه سادات عوکانی تالیف حجت السلام سید مجید سیف السادات میباشد

التماس دعا

 


 
آثار و فواید دعا برای فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
ساعت ٤:۱۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٢/۱/۱  کلمات کلیدی:

1- اطاعت از امر مولایش کرده است، که فرموده اند: و بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج که فرج شما در آن است.

۲ - این دعا سبب زیاد شدن نعمت ها می شود.

۳ - اظهار محبت قلبی است.

۴ - نشانه انتظار است.

۵- زنده کردن امر ائمه اطهار علیهم السلام است.

۶ - مایه ناراحتی شیطان لعین است.

۷ - اداء قسمتی از حقوق آن حضرت است (که اداء حق هر صاحب حقی واجب ترین امور است.)


 
نقد و بررسی Samsung I8190 Galaxy S III Mini
ساعت ۳:٥٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٢/۱/۱  کلمات کلیدی: موبایل

بنام خدا

در این بخش معرفی  و بررسی گوشی Samsung I8190 Galaxy S III Mini


به نظر می‌رسد موفقیت گوشی Galaxy S برای سامسونگ آنقدر شیرین بوده است که این کمپانی کره ای از تولید و عرضه ان گوشی با مشخصات و ابعاد مختلف خسته نمی‌شود. مدل جدید سامسونگ که باز هم از خانواده Galaxy می‌باشد و گلکسی اس 3 مینی نام دارد، مشخصاتی شبیه به Galaxy S و طراحی شبیه به Galaxy S III دارد تا گوشی دلخواه کسانی باشد که ابعاد بزرگ Galaxy S III را نمی‌پسندند و می‌خواهند با هزینه ای کمتر، یک گلکسی اس 3 جمع و جور تر داشته باشند.