آیفون 5
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٤/۸  کلمات کلیدی:

معرفی آیفون 5 برترین گوشی دنیا

واحد خبر mobile.ir : بالاخره پس از یک سال انتظار برای معرفی نسل ششم آیفون، اپل این محصول را در طی مراسم اختصاصی خود رونمایی کرد. آیفون را که می توان پدر اسمارت فون های کنونی جهان و البته یکی از معروف ترین، بهترین و جنجالی ترین های بازار دانست، اکنون در نسل ششم و با نام آیفون 5 آمده تا یک سال دیگر را نیز با بهترین های اندرویدی و ویندوز فونی رقابت کند.

آیفون 5 به خصوص در بخش سخت افزاری رقابت بسیار دشواری در پیش دارد؛ شرکت هایسامسونگ، اچ تی سی، نوکیا و غیره در سال جاری محصولات بی نظیری از نظر سخت افزاری معرفی کرده اند و قطعاً محصولات آینده این شرکت ها نیز بهتر و جذاب تر خواهد بود. بنابراین اپل باید آیفون نسل جدید را هم از نظر قدرت سخت افزاری و هم از نظر طراحی و استحکام در مقابل بهترین های دنیا قرار دهد. در بخش نرم افزاری نیز iOS 6 باید با آندروید -- که به زودی نسخه جدید آن معرفی می شود -- و ویندوز فون به رقابت بپردازد که اصلاً کار ساده ای نیست. اما با وجود تمام اینها، اپل در گذشته ثابت کرده که می تواند محصولی معرفی کند که نه تنها رقبا را به چالش می کشد، بلکه استاندارد های بازار را نیز تغییر می دهد. 

حال بیایید ببینیم اپل در طی سالی که گذشت بر روی نسل ششم آیفون چه کرد:

طراحی:

آیفون 5 شباهت های بسیاری با نمونه لو رفته در فضای اینترنت دارد و ظاهراً اپل اینبار در نگهداری اطلاعات چندان موفق نبوده. طراحی آیفون 5 بعد از دو نسخه مشابه آیفون 4 و آیفون 4 اس، به صورت اساسی تغییر کرده است و قطر این نسل از آیفون از مقدار 9.3 میلی متر به 7.6 میلی متر کاهش یافته که آن را در بین باریک ترین های بازار قرار می دهد.